Pierwszy dzień na plus

Pierwszy dzień na  plus

Bardzo udany był pierwszy dzień finałów Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu w Katowicach dla uczestniczących w turnieju piłkarek PWSZ Wałbrzych. Wałbrzyszanki zainaugurowały zmagania meczem z Uniwersytetem Opolskim i rozpoczęły świetnie, bo już w pierwszych minutach prowadzenie dał im gol Agaty Sobkowicz, a jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższyła Karolina Gradecka i taki też wynik widniał na tablicy po pierwszej połowie. W drugiej odsłonie było bardziej nerwowo, bo przeciwnik zdobył bramkę kontaktową i miał szansę na doprowadzenie do wyrównania, ale ostatecznie kolejne trafienie należało do PWSZ Wałbrzych, a konkretnie do Dominiki Dereń, która strzałem z rzutu karnego ustaliła rezultat meczu na 3:1 i trzeba powiedzieć, że było to zasłużone zwycięstwo naszych akademiczek. W drugim spotkaniu tej grupy AWFiS Gdańsk pokonał w bratobójczym pojedynku UG Gdańsk 2:0 i wydawało się, że starcie z tym pierwszym zespołem, o którego sile stanowią piłkarki Sztormu będzie bardzo trudne dla dla wałbrzyszanek. Nasze dziewczyny spisały się jednak koncertowo i nie dały żadnych szans rywalowi. Już do przerwy było 4:0 po bramkach Eleny Klepatskiej, Sabiny Ratajczak, Dominiki Dereń i Weroniki Aszkiełowicz, a po zmianie stron dwa trafienia dołożyła Małgorzata Mesjasz, a jedno Dominika Dereń, co przy jednym golu gdańszczanek dało imponujący wynik 7:1 dla PWSZ Wałbrzych. W drugim spotkaniu drugiej kolejki grupy C UG Gdańsk pokonał UO Opole 3:0 i tym samym liderem w tabeli jest PWSZ Wałbrzych (6pkt) przed AWFiS Gdańsk (3pkt i lepszy bilans bezpośrednich spotkań), UG Gdańsk (3pkt) i UO Opole (0pkt). Tylko kataklizm może odebrać naszym akademiczkom awans, a pierwsze miejsce w grupie zapewni już remis w ostatnim spotkaniu grupowym z UG Gdańsk (sobota godz. 10:50). Ewentualny ćwierćfinał z udziałem PWSZ Wałbrzych odbędzie się również w sobotę (godz. 14:20 w razie zajęcia drugiego miejsca lub 15:20 w wypadku wygrania grupy). Gratulacje dla wałbrzyszanek za świetną postawę w pierwszym dniu i trzymajmy kciuki za nie w sobotę.
PWSZ Wałbrzych - UO Opole 3:1 (2:0) bramki dla PWSZ: Agata Sobkowicz, Karolina Gradecka, Dominika Dereń
PWSZ Wałbrzych - AWFiS Gdańsk 7:1 (4:0) bramki dla PWSZ: Dominika Dereń 2, Małgorzata Mesjasz 2, Elena Klepatska, Sabina Ratajczak, Weronika Aszkiełowicz
Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z obu meczów oraz krótkiego filmiku z pierwszego spotkania wraz z bramką Agaty Sobkowicz nakręconego przez Oliwię Maciukiewicz: