Jest półfinał

Drugi dzień zmagań o Akademickie Mistrzostwo Polski w futsalu był równie udany dla drużyny PWSZ Wałbrzych, jak pierwszy i zakończył się dwoma zwycięstwami oraz awansem do najlepszej czwórki turnieju. Najpierw wałbrzyszanki zmierzyły się w ostatnim meczu grupy C z Uniwersytetem Gdańskim i do przerwy prowadziły 2:0 po golach Karoliny Gradeckiej i Karoliny Jędras. W drugiej połowie rywal zdołał zdobyć bramkę kontaktową, ale Dominika Dereń przypieczętowała zwycięstwo swojego zespołu 3:1 i pewny awans do ćwierćfinału z kompletem zwycięstw i bilansem goli 13:3. Tam czekała druga drużyna grupy B, czyli Uniwersytet Szczeciński i mecz ten miał dramatyczny przebieg. Początek był udany dla szczecinianek, które dość szybko objęły prowadzenie 2:0, ale PWSZ za sprawą gola samobójczego złapał kontakt, a wkrótce Dominika Dereń doprowadziła do wyrównania. Ta sama zawodniczka mogła wyprowadzić swój zespół na prowadzenia, ale zmarnowała jedenastkę i do przerwy było 2:2. Po zmianie stron wałbrzyszanki nie dały już rywalowi żadnych szans i po golach kolejno Dominiki Dereń, Małgorzaty Mesjasz, Dominiki Dereń, Weroniki Aszkiełowicz i Karoliny Jędras wygrały aż 7:2 i awansowały do najlepszej czwórki turnieju. Gratulacje dla PWSZ Wałbrzych, która jutro o godzinie 10:20 zagra o finał z AWF Warszawa.
PWSZ Wałbrzych - Uniwersytet Gdański 3:1 (2:0) Bramki dla PWSZ: Karolina Gradecka, Karolina Jędras, Dominika Dereń
Ćwierćfinał: PWSZ Wałbrzych - Uniwersytet Szczeciński 7:2 (2:2) Bramki dla PWSZ: Dominika Dereń 3, bramka samobójcza, Małgorzata Mesjasz, Weronika Aszkiełowicz, Karolina Jędras