Zwycięstwo w finale Coca- Cola Cup w Chorzowie

Ogromnym sukcesem zawodniczek klubu AZS PWSZ Wałbrzych zakończył się Finał Makroregionalny turnieju Coca Cola Cup w Chorzowie. Nasze piłkarki wygrały wszystkie mecze eliminacyjne w swojej grupie i awansowały do ćwierćfinału. Tam czekał na nie ubiegłoroczny wicemistrz Polski Gimnazjum Istebna. Nasze dziewczęta po wspaniałym meczu pokonały rywalki 2:0 i awansowały do półfinału gdzie w pobitym polu zostawiły Gimnazjum nr 2 w Bielawie wygrywając w pięknym stylu 3:0. Finałowym przeciwnikiem było Gimnazjum nr 2 w Zabrzu, ale nie były one w stanie nawiązać walki z naszymi zawodniczkami i wspaniały puchar po zwycięstwie 4:0 powędrował do Boguszowa-Gorc. Dodatkowo wygrywając ten turniej piłkarki z Gimnazjum nr 1 w Boguszowie- Gorcach wywalczyły sobie już po raz 4 z rzędu awans do wielkiego finału krajowego Coca Cola Cup, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 10-11.06.2016. W ubiegłym roku zajęły w nim 5 miejsce przegrywając tylko jeden mecz z późniejszymi zwyciężczyniami SMS Łódź. Może w tym roku pokuszą się o jeszcze większą niespodziankę ?

Nasze piłkarki zdobyły także wyróżnienia indywidualne: Julia Kowalczyk strzelając gole we wszystkich meczach została królową strzelczyń zdobywając 11 goli, a Nikola Wójcik została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.

Wyniki naszej drużyny :

Faza grupowa:

4:1 z Publicznym Gimnazjum w Opocznie ( gole: 2 Kowalczyk, 1 Krawiec, 1 Rudzka)

4:3 z Publicznym Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie Koźlu ( 3 Kowalczyk, 1 Kroczak)

3:2 z Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śl. ( 1 Kowalczyk, 1 Krawiec, 1 Pluta)

Faza pucharowa:

1/4 finału 2:0 z Gimnazjum w Istebnej ( 1 Kowalczyk, 1 Krawiec)

1/2 finału 3:0 z Gimnazjum nr 2 w Bielawie ( 2 Kowalczyk, 1 Pluta)

Finał 4:0 z Gimnazjum nr 2 w Zabrzu ( 2 Kowalczyk, 1 Pluta, 1 Wójcik)

Skład:

1. Julia Kowalczyk