Zabrakło 180 sekund

Byliśmy w Żywcu świadkami bardzo dobrego, wyrównanego meczu. Obie drużyny przystąpiły do gry z dużym animuszem. Zarówno Mitech jak i AZS celowali w 3 punkty. Zacięta walka o każdą piłkę już w pierwszych minutach gry pokazała czego możemy się spodziewać. Dobrze poukładana drużyna gospodarzy starała się narzucić swój styl gry by podobnie jak podczas jesiennego spotkania szybko objąć prowadzenie i kontrolować przebieg meczu. Kilka strzałów, zaczepnych akcji zostało jednak umiejętnie zatrzymanych przez piłkarki z Wałbrzycha. Co więcej jedna z kontr doprowadziła do rzutu rożnego. Piłkę w pole karne posłała Sofia Gonzales. Fenomenalne zagranie wykończyła Klaudia Miłek. 1:0 dla AZSu.

Kilkanaście minut później po uderzeniu Agaty Sobkowicz piłka wylądowała w bramce jednak tym razem chorągiewka powędrowała do góry. Spalony. Szczęście oddaliło się od wałbrzyszanek w 32 minucie spotkania. Tradycyjnie już dla Mitechu do siatki trafiła Lucia Suskova. Do przerwy 1:1.

Po zmianie stron mecz był nadal bardzo wyrównany. Mogliśmy doświadczyć dużo walki i determinacji z obu stron. Czas nieubłaganie zbliżał się do końca. Obie strony mogły w tym fragmencie gry strzelić drugą bramkę. Niestety sztuka ta udała się Katarzynie Wnuk. Mitech wyszedł na prowadzenie. Wałbrzyszanki ruszyły do odrabiania strat i po kilku nieudanych atakach na  prostopadłe zagranie zdecydowała się Małgorzata Mesjasz. Piłka poleciała wprost na głowę Agaty Sobkowicz. Chwilę potem było 2:2. To była 91 minuta gry. Liczyliśmy wtedy, że AZS pójdzie za ciosem. Czekaliśmy na trzecią, zwycięską bramkę. Zaledwie 180 sekund później piłka ponownie zatrzepotała w siatce. Niestety to Daria Antończyk musiała ja wyciągać.

Gwizdek pani sędzi zakończył mecz. Należy tu odnotować, że trójka sędziowska zdała swój test niemal wzorowo. Mitech wygrał mecz 3:2.

TS MITECH ŻYWIEC - AZS PWSZ WAŁBRZYCH 3:2 (1:1) Suskova 32', Wnuk 82', Nieciąg 90+4' - Miłek 10', Sobkowicz 90+1'

Skład: Antończyk - Bosacka (82' Botor), Pluta J., Mesjasz, Aszkiełowicz - Gonzales, Rędzia, Jędras, Kowalczyk (80' Iwańczuk) - Sobkowicz, Miłek (70' Lizoń)