Z mistrzem o zwycięstwo!

29 maja 2016 roku o godzinie 11:00 na stadionie przy ulicy Ratuszowej drużyna AZS PWSZ Wałbrzych podejmie świeżo upieczonego mistrza i zdobywcę Pucharu Polski. Naprzeciw naszej drużyny stanie do walki o ligowe punkty zespół prowadzony przez trenera Romana Jaszczaka Medyk POLOmarket Konin. W obecnym sezonie drużyna AZSu mierzyła się z Medykiem już trzy razy. Pierwszy mecz pomiędzy obiema drużynami zakończył się pewnym zwycięstwem zespołu z Konina. Przy dość dużej widowni w bardzo sprzyjających warunkach pogodowych Medyk pokonał drużynę prowadzoną przez trenera Grykę 4:0. To była bolesna lekcja. Później przyszło nam zmierzyć się aż dwa razy w bardzo krótkim okresie czasu. W lutowym sparingu przyszło nam przełknąć gorzką pigułkę w postaci 0:10. Rewanżowe spotkanie ligowe również przyniosło smutną porażkę 0:4. Bilans wyników z boiska jest zatem bardzo niekorzystny. Trzy mecze, trzy porażki, stosunek bramek 0:18!

Porażka w Koninie zamieniona została jednak na zwycięstwo. Przypadkowy, proceduralny błąd sztabu szkoleniowego drużyny trenera Jaszczaka sprawił, że Polski Związek Piłki Nożnej zweryfikował wynik spotkania jako walkower na korzyść zespołu z Wałbrzycha.

Jak będzie tym razem? Wszyscy z niecierpliwością czekamy na pojedynki Sobkowicz i Daleszczyk. Mesjasz i Gawrońskiej. Rywal wymagający, przygotowujący się do kolejnej edycji Ligi Mistrzyń sprawi, że będziemy mieli w Wałbrzychu prawdziwe święto piłkarskie.

JZ