Tylko Ekstraliga

W ten weekend na boisko wybiegną tylko dziewczyny z pierwszego zespołu, gdyż mecz młodziczek ze Szczytem II Boguszów został przełożony na 26.04., natomiast rezerwy dostaną trzy punkty za darmo za nierozegrane spotkanie z Rolnikiem II Biedrzychowice, który wycofał się z rozgrywek. Podopieczne Kamila Jasińskiego czeka bardzo trudny wyjazd do Sosnowca, gdzie zmierzą się z miejscowymi Czarnymi. Drużyna ta zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów w 21 meczach (10 zwycięstw, 2 remisy, 9 porażek) i traci tylko cztery oczka do AZS PWSZ. Dwunastokrotny mistrz Polski występuje w Ekstralidze trzeci sezon z rzędu, a poprzednie dwa kończył na 6. i 7. pozycji w tabeli końcowej. Czarni to rywal niewygodny, z którym jeszcze nie wygraliśmy - w rundzie jesiennej AZS PWSZ uległ na własnym boisku zespołowi z Sosnowca 0:1, natomiast pozostałe dwa spotkania ligowe pomiędzy tymi drużynami kończyły się remisami 1:1 (gol Agaty Sobkowicz) i 0:0. Czas więc na pierwsze zwycięstwo naszych akademiczek! Początek ostatniego meczu przed podziałem na grupę mistrzowską i spadkową w niedzielę o 11 na stadionie przy al. Mireckiego 31 w Sosnowcu - zapraszamy!