Turniej międzynarodowy

Już w najbliższy weekend piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych wezmą udział w międzynarodowym turnieju z okazji 70-lecia sportu wałbrzyskiego, który odbędzie się na obiektach Aqua-Zdroju w Wałbrzychu. Serdecznie zapraszamy wszystkich do przybycia w sobotę i niedzielę na ulicę Ratuszową, by po raz pierwszy po przerwie zobaczyć w akcji nasze piłkarki (wstęp bezpłatny) – poniżej plan turnieju oraz krótkie sylwetki drużyn.

Sobota 23.07. - półfinały:

AZS PWSZ Wałbrzych – FC Silesia Görlitz: godz.17 płyta główna

Lokomotiva Brno – Darbor Bolesławice: godz. 17 płyta boczna

Niedziela 24.07.:

Finał: godz. 11 płyta główna

Mecz o trzecie miejsce: godz. 11 płyta boczna

AZS PWSZ Wałbrzych – jeden z czołowych zespołów w Polsce, który jeszcze w sezonie 2011/12 jako Szczyt Boguszów-Gorce występował w III lidze, a teraz po zajęciu piątego miejsca w ekstralidze ma apetyt na zadomowienie się na dłużej w krajowej czołówce.

Darbor Bolesławice – założony w 2013 klub już w swoim pierwszym sezonie awansował do II ligi, gdzie najpierw zajął piąte miejsce, a w tym roku nieznacznie przegrał walkę o awans z rezerwami AZS Wrocław zdobywając tytuł wicemistrza. Darbor dwukrotnie mierzył się w sezonie 2015/16 z AZS PWSZ II Wałbrzych wygrywając 5:2 u siebie i 2:1 na wyjeździe.

FC Silesia Görlitz – kolejny młody klub w tym gronie, który powstał w 2014 roku i od razu w pierwszym roku działalności awansował do ligi wojewódzkiej landu Saksonia (Landesliga Sachsen), gdzie w sezonie 2015/16 zdobył tytuł mistrza uprawniający do występu w barażach o grę w lidze regionalnej (Regionalliga – trzeci poziom rozgrywkowy). Klub zrezygnował z występu w barażu i tym samym nadal będzie występował w lidze Landesliga Sachsen. W zespole Silesia Görlitz grało w poprzednim sezonie kilka Polek, w tym wałbrzyszanka Natalia Marszałek.

Lokomotiva Brno – zespół z Czech to przedstawiciel tamtejszego drugiego szczebla rozgrywkowego, gdzie w sezonie zasadniczym 2015/16 zajął w stawce ośmiu drużyn piąte miejsce, a po podziale na grupę mistrzowską i spadkową w tej drugiej uplasował się na najwyższej pozycji zachowując tym samym ligowy byt.