Odrabiamy zaległości

Jutro odbędą się zaległe mecze 16. kolejki Ekstraligi i również nasz zespół rozegra swoje spotkanie - AZS PWSZ uda się na daleki wyjazd do Łęcznej, gdzie zmierzy się z miejscowym Górnikiem. Jest to drużyna, w której ślady na pewno chcielibyśmy pójść, bowiem po awansie z I ligi w 2010 roku w swoim pierwszym sezonie na najwyższym szczeblu zajęła ona podobnie jak wałbrzyszanki 5. miejsce, a później nie schodziła już z podium plasując się kolejno na 3., 3., 2., 3. i 2. pozycji w tabeli końcowej. Do pełni szczęścia brakuje tylko Górnikowi tytułu mistrzowskiego i wydawało się, że tym razem jest na to duża szansa, gdyż zespół z Łęcznej jest blisko Medyka i poza spotkaniem z koniniankami wygrał wszystkie swoje mecze. Niestety pojedynek z mistrzem trochę ostudził zapały górniczek, które przegrały u siebie 0:3 i tracą do lidera 4 oczka (1 punkt został im odjęty za niespełnienia wymogów licencyjnych). Mimo to Górnik jest niekwestionowaną drugą siłą w polskiej piłce i pewnie zmierza po wicemistrzostwo Ekstraligi. Do tej pory AZS PWSZ rozegrał cztery ligowe mecze z zespołem z Łęcznej i wszystkie przegrał - 0:4 w rundzie jesiennej oraz 0:5, 1:3 (gol Agaty Sobkowicz) i 2:3 (bramki Katarzyny Brzeskiej i Sofii Gonzalez) w poprzednim sezonie. Dodatkowo obie drużyny miały spotkać się w tym roku w 1/4 finału Pucharu Polski, ale wałbrzyszanki nie pojechały na ten mecz z powodu udziału w Akademickich Mistrzostwach Polski i przeciwnikowi został przyznany walkower. Czas więc na przełamanie i pierwsze punkty w starciu z Górnikiem! Początek tego pojedynku w środę o godzinie 11:30 na stadionie przy al. Jana Pawła II 13 w Łęcznej - zapraszamy!