Mistrz deklasuje

Nasz zespół po efektownym zwycięstwie 4:0 z Mitechem Żywiec, było nie było, brązowym medalistą poprzedniego sezonu, spokojnie trenuje i przygotowuje się do następnego meczu. Przed AZS PWSZ dwa kolejne wyjazdy. I to  w dwie różne strony. najpierw do Szczecina, a następnie pod Warszawę, do Piaseczna. Prezentujemy dzisiaj mapkę naszego kraju i miejsca, gdzie w tym sezonie będzie grał nasz zespół. Jak widać promujemy naszych sponsorów na terenie niemal całego kraju. Tylko północno-wschodnia Polska nie ma drużyny w ekstralidze. Awansem zagrał w środę mistrz kraju Medyk Konin, który rozbił w pył beniaminka z Krakowa, wygrywając z AZS UJ aż 12:0. Medyk wkrótce zagra turniej eliminacyjny Ligi Mistrzyń. Tymczasem przed wałbrzyszankami gra z Olimpią Szczecin w  sobotę o godz. 11. Nasz zespół  powinien mieć baczenie na tego rywala. Olimpia w poprzednim sezonie była outsiderem rozgrywek, w ostatniej kolejce dopiero zapewniła sobie utrzymanie w ekstralidze, ale na własnym boisku napsuła nam krwi, bowiem zremisowała z wałbrzyszankami 2:2. To była niespodzianka. W tym sezonie Olimpia zaś spisuje się znacznie lepiej. W dwóch meczach zdobyła cztery punkty (wygrana i remis). Ani myśli bronić się przed spadkiem. Chce być w górnej "6" tabeli. Tym bardziej muszą się mieć na baczności podopieczne trenera Jasińskiego na tego rywala, który jest groźny na swoim boisku. A wypadałoby w Szczecinie zdobyć punkty. I utrzymać zwycięską passę rundy jesiennej, jest bowiem szansa wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli po tej kolejce. Trzymamy więc kciuki za nasze dziewczyny! Relacja z meczu na naszej stronie.