AZS PWSZ w finale

AZS PWSZ Wałbrzych po pewnej i zasłużonej wygranej 4:0 nad Silesią Görlitz awansował do finału rozgrywanego w Wałbrzychu międzynarodowego turnieju z okazji 70-lecia sportu wałbrzyskiego. Mimo braku w składzie kilku ważnych zawodniczek od początku zdecydowaną przewagę miały wałbrzyszanki, które po golach Anny Rędzi w 6. minucie i Małgorzaty Mesjasz z rzutu karnego w 29. minucie do przerwy prowadziły 2:0. W drugiej połowie nadal to gospodynie nadawały ton grze i dołożyły kolejne dwa gole w wykonaniu Klaudii Miłek w 58' i ponownie Anny Rędzi w 73', choć przy lepszej skuteczności wynik mógł być jeszcze wyższy. W niedzielnym finale AZS PWSZ Wałbrzych zmierzy się o 11 na głównym boisku przy ulicy Ratuszowej z czeskim zespołem Lokomotiva Brno, który pokonał Darbor Bolesławice 5:0. O tej samej godzinie na boisku bocznym mecz o trzecie miejsce pomiędzy Silesią Görlitz a Darborem Bolesławice. Serdecznie zapraszamy na te mecze.

Wyniki półfinałów:

AZS PWSZ Wałbrzych - Silesia Görlitz 4:0 (2:0)
Bramki: Anna Rędzia 6', 73', Małgorzata Mesjasz 29', Klaudia Miłek 58'
AZS PWSZ: Antończyk (Urbańska), Aszkiełowicz (Najbuk), zawodniczka testowana (Nawieśniak), Mesjasz, Jędras, Rędzia, Gonzalez, Pluta, Pełechata (Kroczak), Smagur, Miłek

Lokomotiva Brno - Darbor Bolesławice 5:0